Gülcan Kuyumculuk

Mağaza

İade ve Değişim

Aldığınız ürünlerin ilgili kanun hükümleri gereği ayıplı mal olarak değerlendirilemeyeceği durumlarda iade ve değişim yapılmamaktadır.

Mesafeli Satış Sözleşmesi Yönetmeliği 15. Maddesi uyarınca gulcankuyumculuk.com’dan alacağınız altın, pırlanta ve benzeri ürünler, 6052 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da bahsedilen cayma hakkından muaf tutulmuştur, internetten alınmış dahi olsalar e-ticaret sitesi tarafından geri alınması zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla beraber Gülcan Kuyumculuk yüksek müşteri odaklılık ilkelerine uygun olarak, gulcankuyumculuk.com üzerinden yapacağınız alışverişlerinizi fatura tarihinden itibaren 7 gün içerisinde; bilgi@gulcankuyumculuk.com adresine mail atarak ürün iadesi için onay alması, alınan onay ardından size iletilecek adrese ulaştırılması durumunda, para iadesi yapılabilecektir.

İade ve değişim hakkının geçerli olabilmesi için;

  • Fatura tarihi üzerinden 7 gün geçmeden kargoya verilmesi,
  • Ürünün kullanılmamış ve yeniden satılabilir durumda olması,
  • Faturası, varsa sertifikası ve ürün kutusu ve paketleri ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

 

Ürünün, Gülcan Kuyumculuk’a iadeye uygun durumda ulaştırılması ile ilgili tüm sorumluluk ve maliyetler tüketiciye aittir. Gülcan Kuyumculuk, iade kargo sürecinden sorumlu değildir. Bu şartlara uymayan ürünlerin iadesi için onay verilemeyecektir. Bu şartlara uymamasına rağmen Gülcan Kuyumculuk’a gönderilen ürünler, satış yapılan adrese tutanak ile iade edilecektir.

Müşteri’nin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel üretim olan ürünlerin siparişi iptal edilemez. Bu nedenle, müşterinin sipariş sırasında seçeceği parmak ölçüsüne göre ayarlanacağı için tüm yüzükler, müşterinin istekleri doğrultusunda altın kısımların üzerine ya da içine yazı yazılan ürünler, iptal edilemez ürünler kapsamında yer alır.